KORVAUSTIEDOT KURSSEISTA

In helmikuu 24, 2020

Kurssilaiset huomio!

Olemme lähetteäneet teille kyselyn, jossa vastasitte halukkuutenne korvauksiin seuraavalla tavalla:

KORVAUSKÄYTÄNNÖT
Tarjoamme asiakkaillemme mahdollisuutta peruuntuneiden kurssien korvaamiselle tiiviskursseina tai kuntoilukortteina ennen kautta 2020. Kaikilla kursseilla on 7h korvattavia kertoja (paitsi: aikuisten ilma-akro 9h ja pilates 2h) Asiakas voi valita kolme eri tapaa kurssimaksujensa korvaamiseksi:
1. Osallistuu korvaaville tiiviskursseille/-leireille kesäkuun puoleenväliin saakka (lue alta tarkemmat tiedot).
2. Ottaa korvauksena kesäksi kesäkuntoilupassin (1.6. – 16.8.) tai kuntokymppikortin korvattavalla summalla (on voimassa vuoden 2020 loppuun asti). HUOM! Heinäkuussa on vähemmän tunteja.
3. Asiakas ilmoittaa, että ei halua korvausta menetetyistä kurssikerroista ja tukee näin yrityksen jatkumista elinvoimaisempana.

HUOM! Emme pysty palauttamaan kurssimaksuja, mutta hätätapauksessa voimme neuvotella kurssipaikan siirtymistä syyskauden kursseille, jos ei ole paikkakunnalla tai lasta ei voida kuljettaa paikalle korvausten aikana.

 

TÄSSÄ VIELÄ TIEDOT KURSSIEN KORVAUAJOISTA TIIVISKURSSEILLE OSALLISTUVILLE:

18.5. alkavalla viikolla alkavat seuraavien kurssien korvaukset (HUOM! yli 9 asiakasta ei ole tunnilla yhtäaikaa).

ILMAJOOGA SUNNUNTAIN RYHMÄ / TANJA
– ryhmässä on alle 9 asiakasta, joten aloitetaan 24.5. su klo 11:00 —13:00
– Korvauskerrat: 24.5. ja 31.5. 2h putkeen sekä 7. ja 14.6. 1,5h putkeen klo 11:00-12:30

TANKOTANSSI 1-taso SUNNUNTAISIN
– korvaukset pidetään sunnuntaisin klo 13:30 (ja mahdollisesti klo 15:00) 1,5h tunteina 24.5. -14.6.2020 sekä kurssilaisille annetaan yksi tuntilippu kesän tankotunneille
– HUOM! Jos korvaajia on yli 9hlö, jaetaan kurssin asiakkaat (11hlö) kahteen ryhmään ja osan tunti alkaa klo 15:00.

ILMA-AKRO AIKUISET MAANANANTAISIN
– tasoitetaan asiakkaista 9 ja 9 hlön ryhmät — ilmoitamme siirtyjille erikseen.
– korvaukset pidetään maanantaisin 18.5. / 25.5. / 1.6. / 8.6. ja keskiviikkoisin 20.5. / 27.5.
– aloittavien ryhmäläiset: klo 18:15-19:40
– jatkajien ryhmäläiset: 19:45-21:10

SELKÄVATSA&RYHTIryhmä
-korvaukset ti 19.5. – 16.6.2020 klo 18:30 -20:00 (säävaraus klo 19:30 salivuoroon) 1,5h tunnin kokonaisuuksilla kahden ohjaajan voimin ulkotreeneinä. Tavataan 19.5. klo 18:30 Apparan kodalla. Myöhemmät tuntien pitopaikat sovitaan siellä.
– HUOM! 16.6. tunti kestää vain 60min.

 

1.6. ALKAVAT KORVAAVAT TIIVISKURSSIT:

LASTEN TUNNIT
ILMA-AKROT / lauantain ryhmät
Huom: kurssimaksun voi vaihtaa aikuisen kuntoilukorttiin.
ALOITTELIJOIDEN ja JATKOTASONRYHMÄ :
lauantaisin 6.6. ja 13.6. klo 11:15 —12:45 1,5h sekä osallistuminen kesäleirille kolmena päivänä ma, ti/ke, pe viikoilla 23 tai 24 (ks. parkour & akroleirit). Ryhmäläisille on ilmoitettu kumpana viikkoa tulevat tekstiviestillä.

PARKOURIT, TRIKIT JA VOLTTIKOULUT / maanantain, keskiviikon ja perjantain Hämeenlinnan ja Parolan ryhmät sekä ilma-akroilijat
– Huom: kurssimaksun voi vaihtaa aikuisen kuntoilukorttiin.
– Kurssit voi korvata osallistumalla alkukesän leirille, joko viikolla 23 tai 24 (ilmoittautumiset ja tarkat paikat myöhemmin eri kaavakkeella). Jos haluaa osallistua leirille toisenakin viikkona, niin voi lmoittautua molempiin, jolloin perimme toisesta viikosta lisämaksun 60€.
– Oppilaat, jotka ovat kahdella kurssilla voivat automaattisesti ilmoittautua kahden viikon ajaksi leirille.
-1.6.-12.6. toteutamme kahden viikon temppuleirit parkouraten, akroillen ja temppuillen pitkin kaupunkia ja sen liikuntatiloja hyödyntäen (Opetuspaikkoina toimivat mm. linnan puistoalue, Parkki, uimahallin piha, Sempun sisä- ja ulkotilat, Loimua-areenan akrosali. Huolehdimme etäisyyksistä ja hygieniasta).
– Leirit pidetään viikkoina 23 ja 24 niin, että jokaisena arkipäivänä on 1,5h temppuilua tarjolla erilaisissa ympäristöissä.
– Pienten ryhmät (6-9v) kokoontuvat arkipäivisin klo 16:00-17:30 ja isojen ryhmät (9v-14v) klo 17:30-19:00.
– Sami Pesonen on pääohjaaja ja hänellä on apuohjaajia, joiden avulla jaamme porukkaa pienempiin yksikköihin.

ILMAJOOGA KESKIVIIKKO
– korvaukset: 3.6. alkaen 3x2h tunnit keskiviikkoisin klo 16:30-18:30 ja yksi tunti ilmoittautuen sunnuntain ilma-joogaan joko 7.6. tai 14.6.

TWERK / torstain ryhmä
– korvaukset: 3 x 2h opetusta torstaisin 4.6. -18.6.2020 klo 18:30–20:30 fitSTATIONIN kotisalilla ja 1h la 13.6. klo 16:00-17:00

PILATES Hanna Kanerva /keskiviikon ryhmä
– korvaavat tunnit pidetään 3.6. ja 10.6. ke klo 19:30-20:30

TUOLI&HEELS / tiistiaisin
– korvattavia kertoja on 7h
– korvaukset 2.6.-16.6. 2h tunteina tiistaisin klo 17:30–19:30 sekä la 13.6. yksi tunti klo 14:30-15:30.

VAUVAJUMPAT / tiistain ja torstain ryhmät
– korvaukset pidetään vauvojen puistojumppana 2.6. – 18.6. tiistaisin klo 10:30 -11:15 ja torstaisin klo 10:30 -11:30 pienryhmissä. Ohjaajina ovat Liisa ja Reija